Samsung Akıllı Motosiklet Ön Paneli Smart Windshield'i Tanıttı

Samsung Akıllı Motosiklet Ön Paneli Smart Windshield'i Tanıttı

Motosikletler için akıllı ön panel kullanımı çok yeni bir teknoloji değil. Ancak Samsung’un yeni geliştirdiği akıllı ön panel Smart Windshield duruma biraz daha farklı yaklaşıyor.

Samsung Smart Windshield teknolojisi çok karmaşık olmaktan uzak durarak sürücünün dikkatini dağıtmamak üzere geliştirilmiş. Bir cep telefonuyla entegre olabilen yeni teknoloji, (elbette bu noktada bir Samsung Galaxy akılı telefonları tavsiye ediliyor) bir uygulama sayesinde entegrasyonu sağlanarak kullanılıyor. Uygulamadan takip etmek istediğiniz durumları Smart Windshield projektörü sayesinde motosiklet ya da scooter’ınızın ön panelinde görüntülüye biliyorsunuz.

Bu tür informatik seyahat aparatları daha önce motosikletlerde benzin tankının üzerine yansıtılabilen ya da bileklik olarak kullanıma sunulmuşlardı. Samsung Smart Windshield daha ergonomik bir çözüm sunarak, bir takometre paneli gibi sürücünün görüş alanına bu hizmeti yansıtabiliyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu teknoloji yeni bir vizyon getirmiyor ancak Samsung’un bu segmentte ürün geliştiriyor olması çok yakında daha farklı özelliklere sahip akıllı ön paneller görebileceğimizin bir işareti olabilir.

Samsung TeknolojiLaboratuvarlarında Neler Oluyor?

CES 2016'da Sergilenen Olağanüstü Yaratıcı 12 Teknoloji Harikası

YORUMLAR