Samsung, Akıllı Saati Galaxy Gear S'i Tanıttı

Samsung, Akıllı Saati Galaxy Gear S'i Tanıttı

Samsung, IFA 2014 etkinliğinde söz verdiği bütün cihazlarını tanıtıyor. Sanal gerçeklik gözlüğünden sonra akıllı saat piyasasını oldukça hareketlendirecek Galaxy Gear S'te tanıtıldı.

Berlin'de Samsung tarafından düzenlenen Unpacked etkinliği kapsamında aylardır beklenen cihazlar tanıtıldı. Tanıtılanlar arasında Galaxy Note 4 ve Galaxy Edge en çok konuşulan cihazlar oldu. Samsung bu cihazlarını tanıttıktan sonra akıllı saat meraklılarının uzun süredir beklediği Galaxy Gear S'in tanıtımına geçti.

Galaxy Gear S, SIM kart takılarak 3G bağlantı desteği sunan akıllı bir saat. Samsung'un piyasada oldukça fazla bulunan Gear serisinden en öne çıkacak olanı diyebiliriz. 512 MB Ram'e sahip olan akıllı saat, dosyalarınızı yükleyebileceğiniz 4 GB boş alanı bünyesinde taşıyor. 1Ghz hızında çift çekirdekli işlemcisiyle hız konusunda başarıl olması beklenen Galaxy Gear S, bluetooth bağlantısına ve USB girişine sahip. Galaxy Gear S'in ses komutuyla çalışacak olması da ayrı bir güzel.

Dışbükey tasarımıyla kolunuzu kavraması planlanan bu saat 480x360 çözünürlüğünde ve 2 inç boyutunda bir ekrana sahip. Tizen işletim sistemiyle çalışacak olan bu akıllı saat Ekim ayında satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Note 4 Tanıtıldı

Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

Samsung'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR Tanıtıldı 

YORUMLAR