Samsung Android'e Veda Ederek Tizen İşletim Sistemini Tercih Edebilir

Samsung Android'e Veda Ederek Tizen İşletim Sistemini Tercih Edebilir

Potansiyel olarak Android’in yerine geçebilecek yeni işletim sistemi geliştiren Tizen, Samsung’un yeni telefonlarında yer alabilir. Ancak bu söylenti henüz doğrulanmış değil.

Tizen Android’in yerine geçebilecek bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Tizen bilindiği gibi Samsung’un yan kuruluşlarından biri. Tizen işletim sistemleri Samsung giyilebilir cihazları olan Gear S2 ve Gear Fit 2 ile kullanılıyor. Samsung Z3 telefonlarında da kullanılan Tizen OS, söylentilere göre bundan böyle tüm Samsung telefonlarda kullanılacak.

Güney Kore teknoloji medyasının şu sıralarda en çok ilgilendiği başlıklardan biri bu. Tizen eğer Samsung ürünlerinin resmi işletim sistemi olursa Android pazarındaki önemli rolünü kaybeder mi? Özellikle Google Android’in ekosisteminden çıkmayı nasıl göze alabilir? Bu soruların cevapları henüz bilinmiyor. Çünkü Tizen OS’nin Samsung’un resmi işletim sistemi olup olmayacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Ama "kuvvetle ihtimal" olarak konuşuluyor.

Google ve Apple uygulama geliştiriciler için kesenin ağzını açmış para dağıtırken, bu noktada Tizen OS için aynı uygulama geliştiriciler ne kadar mesai harcarlar bu da bir başka soru. 

Samsung Tizen Prototip Fotoğrafları

Tizen İşletim Sistemli Gear ve Gear Neo Görücüye Çıktı

Samsung, Tizen Uygulaması Geliştirenlere Para Dağıtıyor

YORUMLAR