Samsung Apple ile Anlaşmayacağını Açıkladı

Samsung Apple ile Anlaşmayacağını Açıkladı

HTC ile Apple’ın patent anlaşmazlıkları konusunda anlaştıklarını Apple ve HTC Patent Anlaşmazlıklarında Küresel Barış Sağlandı yazımızda daha önce sizlere bildirmiştik. Tabii ki bu anlaşma akıllara hemen Samsung ile Apple arasında da böyle bir anlaşma sağlanıp sağlanamayacağını getirdi. Samsung Mobile’ın başkanı JK Shin şirketlerinin Apple ile hiç bir şekilde bu konuda görüşmelerde bulunmayacağını açıkladı.

JK Shin açıklamasına şöyle devam etti, “HTC’nin 276 milyon dolara Apple ile anlaştığı ve ödeme gerçekleştireceği doğru. Ancak biz hiç bir şekilde böyle bir görüşmeye dahil olmayacağız.” Her ne kadar Apple ile HTC arasında ödenecek olan rakam çok gizli olsa da Samsung’un bu bilgiye nereden eriştiği bilinmiyor. Dedikodular arasında HTC’nin sattığı her telefon için Apple’a 6-8 dolar arası bir meblağı ödemeyi kabul ettiği yer alıyor.

Bildiğiniz gibi Samsung ile Apple çok uzun zamandır kıyasıya bir rekabet içerisinde ve bu rekabeti mahkemelere taşıyan Apple, Samsung’u 1 milyar dolar ödemeye mahkum ettirmişti. Bunun karşılığında bir kaç gün önce Samsung, Apple’a sattığı işlemcilerin ve diğer parçaların fiyatlarında zam yapacağını açıklamıştı.

Önümüzdeki günlerde de Samsung ile Apple arasındaki bu rekabetin en popüler konulardan birisi olmaya devam edeceğini tahmin edebilirsiniz. Sizlere iki şirket arasındaki olayları aktarmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR