Samsung Apple Watch ve iPhone 6 ile Dalga Geçiyor

Samsung bu defa Apple iPhone 6 ve Apple Watch ile oldukça güzel bir şekilde dalga geçti.

Samsung Apple Watch ve iPhone 6 ile Dalga Geçiyor

Apple'ın uzun süredir beklediğimiz Apple Watch yani akıllı saati iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın tanıtıldığı lansmanda ortaya çıktı ancak bazı kullanıcılar cihazdan memnun olurken bazıları da yetersiz buldu. Samsung ise duruma kendi yorumlarını katmakta gecikmedi ve böylece tam 6 adet Apple'la dalga geçme videosu hazırladı. iPhone 6'ya gönderme olduğunu düşündüğümüz bu 6 videodan hem Apple Watch hem de iPhone 6 payını alıyor.

Dilerseniz reklam videolarını sırayla görelim ve kısaca yorumlamalarda bulunalım.

İlk videoda Samsung, Apple Watch'a yüklenen anlam ve sanki akıllı saatin telefondan bağımsız işlemler gerçekleştirebiliyormuş gibi tanıtılması ile dalga geçiyor. Telefona bağlı bir akıllı saatin pek de dahice olmadığı ve bu bağlantıyı gizlemenin de anlamsızlığını elbette kaçırmıyor.

İkinci video ise tabii ki Apple'ın her zaman şikayet aldığı batarya ömrü konusunda. Samsung Galaxy Note 4'te bulunan hızlı şarj etme özelliğini ön plana çıkaran ve iPhone 6'daki pil iyileştirmelerinin yetersizliğine değinen bu video Apple'ı çok kızdıracak gibi.

Galaxy Note 4 ile birlikte gelen S Pen'in Samsung'un gururu olduğu bir gerçek. Apple ise yeni ürünündeki büyütülmüş ekrana rağmen cihazla birlikte bir kalem göndermiyor. Hassas çizimler için gerekli olan kalem tabii ki Samsung'da standart olarak geliyor.

Samsung tarafından oldukça uzun bir süredir kullanılan tek ekranda birden fazla pencere açma ve uygulama çalıştırma özelliği elbette Apple iPhone 6'da eskiden olduğu gibi bulunmuyor.

Daha büyük ekranların her üretici tarafından cihazlarda sunulduğu ortada. Zira her yeni akıllı telefon serinin bir önceki ürününden daha büyük ekrana sahip oluyor ve iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta sunulan daha büyük ekranların çok da ahım şahım yenilikler olmadığına videoda dem vuruluyor.

iPhone 6'nın performansını henüz bizzat göremedik ancak Samsung cihazın canlı yayın akışlarını oynatamadığını belirtiyor ve bu konuyu oldukça tiye alıyor. Tabii ki bu özellik de yine Samsung Galaxy Note 4'te yer alıyor.

Samsung'un gelecekte daha fazla dalga geçme videosu çekip çekmeyeceğini bilmiyoruz ancak Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy Note 4 hakkında aradıklarınızı aşağıdaki bağlantılarda kolayca bulabilirsiniz.

Apple iPhone 6 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note 4 Teknik Özellikleri

Apple Watch Teknik Özellikleri

YORUMLAR