Samsung, Apple'a Öyle Bir Darbe Vurmaya Hazırlanıyor ki!

Samsung, Apple'a Öyle Bir Darbe Vurmaya Hazırlanıyor ki!

Samsung'un Note 8 modeli ile  ilgili Apple'ı da bağlayan iddialar ortaya atıldı.

NTV'de yayınlanan bir habere göre, Güney Kore merkezli Samsung firması, Note 8 cihazını kullanarak bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyormuş. Yeni gelecek olan Samsung Note 8 cihazları söylenenlere göre, iPhone 8'i gölgede bırakacak özellikler taşıyor olabilir. Özellikle bu durumda yeni model Note 8'in tanıtım tarihi oldukça önemli görünüyor.

Yayılan dedikodulara göre Samsung, Ağustos ayında yani iPhone 8'in lansmanından birkaç hafta önce Note 8'i tanıtarak Apple'a çalım atacakmış.

6,4 inç QHD+ veya 4K Super-Amoled ekran taşıyacak olan Samsung Note 8 cihazlar bu özelliği ile iPhone 8'e göre zaten bir adım önde gibi duruyorlar. Üstelik dev gibi dayanıklı bir bataryaya sahip olduklarını da daha önce yazmıştık. Samsung Note 8 cihazların arkada çift kamerası da olacak, bu özellikleri bile iPhone 8'leri bekleyen tüketicilerin kafasını karıştırmaya yetiyor. kısaca bu ölçülerle Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve S8 Plus’tan daha geniş bir ekran oranına sahip olacak ve böylece kullanıcılarına daha çok kullanılabilir ekran alanı sunacak.

Bu söylentilerin yanı sıra, Slashleaks.com web sitesinde sızdırılan yeni bir tasarım planı Galaxy Note 8'in ekranının daha büyük olacağını işaret ediyordu. Dedikodulara cihazın OLED ekranın büyüklüğü 6.4 inç ebadında olacağı artık neredeyse kesin gibi. Bu kadar büyük bir ekranın bir parmak izi tarama özelliğini de barındırabileceği konuşuluyor. Şimdilik sadece bu özellikleriyle bile iPhone 8 serisinin işi zor görünüyor.

Samsung Galaxy Note 8 ve Galaxy X Çıkış Tarihleri Ertelendi

Samsung Resmi Galaxy Note 8 Duyurusunu Yaptı

Samsung Galaxy S8 Resmen Onaylandı

YORUMLAR