Samsung, Apple'ın A-Serisi Çipsetlerini Tekrar Mı Üretecek?

Samsung, Apple'ın A-Serisi Çipsetlerini Tekrar Mı Üretecek?

Daha önce Apple'ın A-serisi çipsetlerinin Samsung tarafından geliştirildiğini biliyorduk. İki firmanın iyi anlaşamadıkları gerçeğini de göz önünde bulundurduğumuzda, Apple'ın bir süre önce farklı bir çipset imalatçısıyla anlaşması da şaşırılmayacak bir olay.

iPhone 6 ve 6 Plus'da bulunan yeni A8 çipseti de bunun en güzel örneği. Her ne kadar durum böyle olsa da, bugün yayınlanan habere göre Apple ve Samsung, çipset konusunda tekrar bir araya geliyor. Açıklananlara göre Apple, yeni A9 çipsetleri için tekrar Samsung'a başvuru yapmış. Konuyla ilgili söylentiler yayılmaya başladığı anda, Kim Ki-nam, yaptığı basın toplantısında böyle bir durumun Samsung'a nasıl bir kar sağlayacağı ile ilgili konuştu.

Yaptığı konuşmada, Apple ile çipset konusunda işbirliği yapılmasının, firmaya pozitif bir yarar sağlayacağını düşündüğünü söyleyen Kim, bu yılın sonlarına doğru yeni çipset için çalışmalara başlayacağını da ayrıca belirtti.

2015'te piyasaya sürülmesi beklenen A9 çipsetler için Samsung'un bir hayli sıkı çalışması gerektiğine inanılıyor. Bir sonraki sene çıkacak olan yeni iPhone'larda sanıyoruz ki bu yeni çipsetleri görebileceğiz.

Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

Samsung Satışları Kan Kaybediyor

YORUMLAR