Samsung Artık Cihazlarında LG Bataryalar Kullanacak

Samsung Artık Cihazlarında LG Bataryalar Kullanacak

Samsung rakibiyle üretim ortaklığı yapıyor. 2016 yılında batarya sorunlarıyla boğuşan Samsung, 2017’den itibaren ürün bantlarında üretilecek olan cihazlarına LG batarya yerleştireceğini duyurdu.  

Galaxy Note 7 felaketini oldukça sarsıntılı atlatan Samsung, artık bu tür riskleri göze almamak adına rakipleriyle beraber çalışacak. LG’nin ürettiği LG CHem bataryaları kullanacağını açıklayan Samsung, en azından gelecek modellerde batarya konusunda yüreğini ferah tutacak. Samsung ve LG’nin bu ortaklığının 2017 yılının ortalarından sonra başlayacağı tahmin ediliyor. Bu haberle ilgili olarak LG ya da Samsung cephesinden henüz bir doğrulama ya da yalanlama gelmiş değil.

Samsung Galaxy S8 Bataryası Nasıl Olacak?

Yukarıdaki bilgiler ışığında LG-Samsung batarya ortaklığı gelecek senenin ilk yarısından sonra başlayacağından, Samsung Galaxy S8 cihazların LG Chem bataryalar taşıyor olması mümkün olmayacak.

Otoriteler Samsung’un bir Note 7 faciası daha kaldıramayacak kadar kırılgan bir durumda olduğunu ifade ediyorlar. Bu arada Sharp ve LG arasında sona eren ortaklık anlaşmasının ardından, bu yeni durumun Samsung için de bir “can simidi” olabileceği konuşuluyor. Diğer yandan rakibi olsun olmasın bundan böyle Samsung’un bu tür anlaşmaları daha sıklıkla yapabileceği de düşünülüyor.

YORUMLAR