Samsung Ativ Odyssey Tanıtıldı - CES 2013

Samsung Ativ Odyssey Tanıtıldı - CES 2013

Uzun zaman önce ortaya çıkan Samsung’un Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olan mobil cihazı Samsung Ativ Odyssey sonunda CES 2013’te tanıtıldı. Samsung’un bu cihazının Windows Phone 8 platformundaki amiral gemisi olmadığını hatırlatalım. Sadece giriş seviyesi olarak beklenen Samsung Ativ Odyssey Windows Phone 8 işletim sistemini denemek isteyen kullanıcılar için ve uygun fiyatlı telefon arayanlar için oldukça iyi bir alternatif.

Daha önceden görüntüleri sızdırılan Samsung Ativ Odyssey an itibariyle resmi olarak CES 2013’te Samsung tarafından tanıtıldı. Windows Phone 8 kullanıcılarının beğenisine sunulan cihazın ufak boyutlarda olması bu tür cihazlara yakınlık duyanların ilgisini çekecektir. Cihaz tasarımı ile bizlere Samsung Galaxy S3 Mini’yi anımsatıyor.

Samsung Ativ Odyssey’nin teknik özelliklerine bakacak olursak; Cihaz Windows Phone 8 işletim sistemini kullanmakta, 1.5 Ghz gücünde çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisine sahip cihazda 800x480 çözünürlükte 4 inçlik bir ekran bulunuyor. 1080p video kaydı yapabilen 5 megapiksellik arka ve 1.2 megapiksellik ön kameraya sahip olan cihazda 2100 mAh’lik bir batarya bulunuyor.

Windows Phone 8 platformuna uygun bir fiyatla giriş yapması beklenen Samsung Ativ Odyssey’nin en merak edilen konusu da fiyatı.

YORUMLAR