Samsung, ATIV S’in Yıl Sonuna Kadar Tanıtılacağını Doğruladı

Samsung, ATIV S’in Yıl Sonuna Kadar Tanıtılacağını Doğruladı

Güney Koreli telefon üreticisi Samsung tarafından dünyaya tanıtılması beklenen Samsung ATIV S’in, çıkışının Şubat ayına erteleneceği söylentileri yalanlandı.

Cihazla ilgili bir sorunun ya da düşük talebin gecikme yaratacağı konusunda yazılan haberler  doğrulanmadı.

Samsung ATIV S, telefonda Microsoft’un Windows Phone 8 işletim sisteminin yüklü olması dolayısıyla, Samsung’un bu özellikte çıkaracağı ilk akıllı telefon olacak.

Samsung ATIV S için son söylentiler, akıllı telefonun Ocak ayında çıkacağı yönündeydi. Fakat görünüşe bakılırsa telefonla 2012 sonunda tanışmak mümkün olacak.

Samsung konuşmacısı duruma şöyle bir açıklık getirdi: “HQ’dan aldığımız bilgilere göre, ürün, yıl sonuna kadar kullanılabilir olacak." Temsilci, ne yazık ki, Samsung ATIV S’in tam çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşmadı.

Samsung ATIV S’in; 1,5 GHz çift çekirdekli işlemci, 4.8 inç HD Super AMOLED ekran ve Microsoft Office uygulamalarıyla gelmesi bekleniyor. 8.7 mm kalınlığında olan Samsung ATIV S’in alt kısmında ortada bulunan tuşunda Windows logosu mevcut.

1 GB RAM’e sahip olan akıllı cihazda biri önde diğeri arkada olmak üzere iki kamera var. Telefonun ön yüzünde bulunan kamera 1.9 MP iken, arka yüzdeki kamera 8 MP.

Samsung ATIV S, 16 ve 32 GB’lık modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Fiyat konusunda ise henüz bir bilgi verilmiş değil.

YORUMLAR