Samsung Bixby Düğmesini Devre Dışı Bırakmak Artık Mümkün

Samsung Bixby Düğmesini Devre Dışı Bırakmak Artık Mümkün

Samsung, yeni Bixby akıllı asistanını bu yılın başlarında Galaxy S8'de yer alan özel bir düğme ile tanıttı. İşe yarar bu düğmeyi maalesef devre dışı bırakmanın bir yolu bulunmuyordu. Bugün Samsung tarafından yayınlanan güncelleme ile Bixby düğmesini devre dışı bırakabilme özelliği nihayet geldi.

Aslında Samsung'dan önce 3. parti uygulamalar tarafından bu özellik gelmişti. Yani bu uygulamaları indirerek Bixby düğmesinin işlevini kapatabiliyordunuz. Ancak Samsung yine de kullanıcılarının yorumlarını göz önüne almış ve bir güncelleme yayınlamaya karar vermiş.

Bixby tuşu ses açma ve kısma tuşlarının altında yer aldığı için mutlaka Samsung kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü dalgınlıkla ses tuşları yerine Bixby tuşuna basmak büyük bir olasılık. Aynı zamanda her seferinde Bixby'nin açılması da kullanıcıyı mutlaka rahatsız edecektir.

Yeni Güncellemeyi Nasıl Kontrol Ederim?

Henüz tüm cihazlara güncelleme olarak gelmeyen bu özellik, kısa süre içerisinde dağıtılacaktır diye düşünülüyor. Güncellemeyi; Ayarlar > Yazılım güncellemesi yolunu izleyerek denetleyebilirsiniz.

Samsung, 2018 Yılında Esnek Galaxy Note Çıkarmakta Kararlı

Samsung, Otonom Araç Sektörüne Yatırım Yapıyor

YORUMLAR