Samsung Bu Yıl Tablet Satışlarını İkiye Katlamayı Planlıyor

Samsung Bu Yıl Tablet Satışlarını İkiye Katlamayı Planlıyor

Şirket, tablet satışlarının artmasını beklese de genişleyen pazar sebebiyle akıllı telefon satışlarının düşeceği konusunda uyarıyor.

Dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Koreli elektronik devi Samsung, tablet satışlarının bu yıl, öncekine göre ikiye katlanacağını öngörüyor. Zira şirketin mobil biriminin başkan yardımcısı Y.H.Lee’nin planı bu. 2012 yılına ait resmi rakamlar açıklanmamış olsa da, Samsung şimdiden 2013 için yaklaşık 40 milyon ünite satış belirledi. Lee, Samsung’un mobil cihaz alanındaki etkisinin ve büyüyen hakimiyetinin altını çiziyor. Telefon konusunda zaten liderliği eline geçirmiş olan şirket, tablet alanında adını duyurmak konusunda da son derece hırslı.

MWC 2013’te, bazı pazarlarda phablet adının da verildiği ve Amerika’da tablet olarak dikkate alınan Galaxy Note 8’i duyuran Samsung, bu cihazın, akla gelebilen neredeyse her boyutta geniş bir ürün portföyünü doldurabileceğini düşünüyor. Şirket iki yıldır tablet piyasasında kendini göstermekte ki geçen yılın son çeyreğinde tablet pazarındaki payını iki katına çıkararak yüzde 15.1’i gördüğünü biliyoruz. Apple’ın bu alandaki performansı ise gerilemekte.

İş alanında aynı büyümeyi görmeyi planlayan Koreli şirket aynı zamanda ofislerdeki telefon kullanımına da odaklanmış durumda. Yakın zamanda Knox adı verilen yeni iş dostu yazılım niteliğindeki seriyi duyduk. Diğer şirketlerin, Samsung’un bu hırsını dikkate alarak gözlerini onun üzerinden ayırmamalarında yarar var.

Uncharted 3 Multiplayer Artık Ücretsiz


YORUMLAR