Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojisine Dair Yeni Örnekler Görüntülendi

Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojisine Dair Yeni Örnekler Görüntülendi

San Franscisco’da düzenlenen SID Display Week 2016 Konferansında Samsung yeni katlanabilir ekran teknolojisi hakkında açıklamalarda bulundu ve bazı ürünlerin prototiplerini gösterdi.

Elbette dedikodular, uydurma tasarımlar ve tonlarca patent doyası fotokopisinin önüne çıkan bu konferans, gelecekte görebileceğimiz katlanabilir Samsung akıllı cihaz teknolojilerinin ne durumda olduğuna dair net bilgiler de içeriyordu.

Samsung'un katlanabilir OLED ekranları 5.7 inç büyüklüğünde ve çözünürlükleri Quad HD (2560x1440) olabilecekler. Bu ekranların bükülmeleri, katlanmaları veya rulo olarak kullanılmaları ekranlarda bir hasara neden olmayacak. Öte yandan görüntünün bütünlüğü de etkilenmeyecek.

Samsung bu konferansta rulo halinde yuvarlanarak kapanıp açılan bir model ile tabanından ayrılarak telefonu kaldırmaya gerek kalmadan dikine durabilen bazı örnekleri paylaştı. Bu telefonların ne zaman piyasada olacağı çok net olmasa da Galaxy S8, Galaxy S8 Edge ve Galaxy X gibi modellerin “katlanabilir ekran” teknolojisi ile donatılacağı söylentileri hala mevcut. Ancak Samsung’un bu konuda ağzını bıçak açmıyor. Samsung tarafından sadece “olabilir” yorumu yapılıyor.

Samsung Katlanabilir Telefonunu 2017'de Çıkaracak

Samsung 2016 Yılının Ocak Ayında İlk Katlanabilir Ekranlı Telefonunu Tanıtacak

YORUMLAR