Samsung CES 2016'da Tanıtacağı 3 Yeni Projesini Duyurdu

Samsung CES 2016'da Tanıtacağı 3 Yeni Projesini Duyurdu

Samsung Electronics, CES 2016 fuarında görücüye çıkarmayı planladığı 3 yeni gizli Creative Labs projesini ilk kez duyurdu.

Creative Labs Samsung'un yeni fikirlerinin gerçekleştirildiği ve geliştirilmelerinin yapıldığı inovasyon programlarından biri. Creative Labs projeleri genellikle gizli olarak yapılıyor. Bu projelerden üçü geçtiğimiz gün Samsung tarafından resmi olarak yayınlandı. CES 2016'da görücüye çıkması beklenen bu projeleri erkenden kullanıcılarına tanıtan Samsung şimdiden merak uyandırdı.

Welt

Creative Labs projesi olarak tanıtılan ilk ürün Welt adını taşıyan bir akıllı kemer. Welt ile adım sayısı ve yemek yeme alışkanlıkları gibi veriler takip edilebilecek. Görünüş olarak normal kemerden farksız olan Welt, akıllı sensörleriyle kullanıcılarının bel genişliklerini de kayıt altına alarak gün içerisindeki yürüme, oturma ve yatma gibi sürelerini hesaplayabiliyor.

Rink

Rink sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmış bir çeşit "joystick" olarak da adladırılabilir. CES 2016 fuarında tanıtılacak olan bu ürün ile sanal gerçeklik gözlüklerinde kontrollerin sağlanması amaçlanıyor. Ele takılan Rink sanal gerçeklik deneyimini ileri seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

TipTalk

TipTalk, Gear S2 gibi akıllı saatlerle uyumlu olarak üretilen bir çeşit konuşma aracı olarak ifade edilebilir. TipTalk saat kayışı olarak geliyor ve akıllı saatlere takılıyor. TipTalk sayesinde kulaklık olmadan müzik dinlenebiliyor ve konuşmalara cevap verilebiliyor. TipTalk'ın kullanıma geçmesi için ise saatin olduğu koldaki parmaklardan birini kulağa götürülmesi gerekiyor. Yani artık herkesi bir ajan gibi gezerken görebiliriz.

Samsung Electronics tanıttığı bu ürünlerle teknolojiyi yaşamımızın her alanına sokmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Samsung Yakında Elbiselerimize Özel İşlemci Yerleştirecek haberinde ise Samsung'un günlük yaşama girme isteğinin sinyalleri verilmişti.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR