Samsung Cihazlar Direkt Android 4.3'e Atlayacak

Samsung Cihazlar Direkt Android 4.3'e Atlayacak

Samsung mobil cihaz kullanıcılarının her zaman şirketin geç güncelleme yayınlama politikasından dolayı mağdur oldukları kesin. Özellikle Samsung Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 cihaz kullananları bir süredir Android 4.2.2 güncellemesini bekledikleri dikkate alındığında, amiral gemisi cihazlara yakışmayacak düzeyde bir gecikme olduğu ortada. Varolan son dedikodular ise kullanıcıların bir süre daha beklemeleri gerekeceğini ve 2013 Kasım ayına kadar bir gecikme olabileceğini gösteriyor.

Zira Android 4.2.2'nin TouchWiz arayüzü ile olan uyumsuzluğu sebebiyle uzun süredir güncelleme alamayan her iki cihazın kullanıcıları için Android 4.2.2'nin atlanacağı ve Kasım ayında Android 4.3'e direkt geçiş yapılacağı belirtiliyor. Temefy adlı teknoloji blogu tarafından yapılan bu bilgilendirmeye göre her iki cihaz daha sonrasında ise Android 5.0 Key Lime Pie ile güncellenecek. Tabii ki Samsung'un güncelleme hızı dikkate alındığında bunun aşağı yukarı bir seneden daha uzun sürmesini bekliyoruz.

Samsung güncellemelerini beklemekten sıkılan kullanıcıların ise özellikle CyanogenMod başta olmak üzere diğer modları deneyebileceklerini ve en son Android sürümlerini daha kolay bir şekilde elde edebileceklerini belirtmek gerek.

Tumblr kullanıcıları için güvenlik güncellemesi

YORUMLAR