Samsung Cloud, Dropbox'a Rakip Olabilir

Samsung Cloud, Dropbox'a Rakip Olabilir

Hatırlanacağı üzere Samsung, Galaxy Note 7 telefonu ile birlikte Samsung Cloud adını verdiği yeni bulut depolama hizmetini kullanıma açmıştı. Bu bulut depolama hizmeti sadece mobil cihazlar üzerinde kullanılabilen bir servisti ve bu nedenle Dropbox gibi bilgisayarlar üzerinde çalışabilen alternatifler daha kullanışlı çözümler olmaktaydı. Zaten Galaxy Note 7 de piyasadan çekilmiş ve bu servisin kullanım oranı daha da azalmıştı. İnternet üzerinde yeni paylaşılan bilgiler ise Samsung Cloud'un bilgisayarlar üzerinde kullanılabileceği yönünde. Bu da Samsung Cloud'un Dropbox gibi bulut depolama hizmetlerine ciddi bir rakip olabileceği anlamına geliyor.

Samsung Cloud'un bilgisayarlara gelebileceği ile ilgili ipuçları Galaxy Beta Program üzerinden elde edilmiş. Bu ipuçlarının ortaya çıkmasının üzerine Samsung yetkilileriyle iletişime geçilmiş ve bir Samsung temsilcisi Samsung Cloud'un bilgisayarlara gelmesi üzerinde halen derin bir şekilde düşünmekte olduklarını ve 2017 yılı içinde Samsung Cloud'un bilgisayarlarda da kullanılabilme ihtimalinin olduğunu belirtmiş.

Samsung Cloud'un bilgisayarlarda hizmete açılması için muhtemelen 2017'nin 2. yarısını bekleyeceğiz. Bu tarih Galaxy Note 8 duyurusuna denk gelebilir.

Samsung Galaxy S8'de Kullanılabilecek Parmak İzi Sensörü Duyuruldu

Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişi Yer Almayabilir

YORUMLAR