Samsung, Daha Az Yer Kaplayan Yenilikçi Monitörleriyle Geliyor

Samsung Yeni Monitörler 1

Samsung, daha az yer kaplayan son teknoloji monitörleriyle CES 2019’a oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Şirketin yeni monitörlerinden ilki, tamamen daha az yer kaplamaya odaklanıyor. İkinci monitör oyun severlere hitap ederken, kavisli ekrana sahip üçüncü monitör de içerik üreticilerine (YouTuber benzeri yayıncılara) hitap ediyor.

İlk monitör Space Monitor olarak adlandırılıyor. Daha az alan kaplamaya ve yer tasarrufu yapmaya odaklanan bu monitör, bir masanın kenarına monte edilebilen ve kullanıcıya daha fazla çalışma alanı sağlayan tam entegre bir kolla birlikte geliyor. Bu monitörü konforunuza göre ayarlayabilir, kullanmadığınız zamanlarda geriye doğru iktirerek duvara yaslayabilir ve böylece ihtiyaç duyduğunuzda masa alanınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu monitörün 27 inç’lik versiyonu QHD çözünürlük sunarken, 32 inç’lik versiyonu 4K UHD çözünürlük sunuyor. Üstelik tüm kablolarınızın ayak altında olmamasını ve düzenli durmasını istiyorsanız, onları monitörün ayarlanabilir kolu içerisinden geçirebilirsiniz.

Samsung Yeni Monitörler 2

Samsung, oyun severler için de CRG9 adlı bir monitöre sahip. Bu süper ultra-geniş monitör, kenardan kenara 27 inç’lik 16:9 oranındaki bir monitöre denk geliyor. CRG9, 120 Hz yenileme hızına, çift QHD çözünürlüğe, HDR10 ve 1.000 nit maksimum parlaklığa sahip. Bu monitör aynı zamanda çoklu ekran özelliği (monitörün iki farklı ekran gibi kullanılması) sunuyor ve verimli alan kullanımı için daha küçük bir standa sahip.

Son olarak Samsung’un UR59C adlı monitörü ise içerik üreticilerine hitap ediyor. 32 inç’lik kavisli bir ekrana sahip olan monitör, 3840x2160 4K UHD çözünürlük sunuyor. Aynı zamanda sadece 6,7 mm derinlikte ince bir tasarıma sahip olan UR59C, çalışma alanınızda kapladığı yeri minimize etmek için iki ayaklı bir taban tasarımıyla geliyor.

Samsung’un Space Monitor ve UR59C adlı monitörleri şu anda Best Buy, Amazon ve Samsung.com üzerinden ön siparişlere açılmış durumda. CRG9 adlı monitörün ise 2019 yılının sonlarına doğru satışa çıkarılacağı belirtiliyor.