Samsung'dan S-Pen'e Sahip 15 İnçlik Yeni Notebook 9

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, yepyeni özelliklere sahip Notebook 9 modelini duyurdu. 2'si 1 arada olarak tanıtılan cihazın en dikkat çeken yanı ise geliştirilmiş S-Pen barındırıyor olması.

13 inç ve 15 inç olmak üzere benzer özelliklere sahip modeller sunan Samsung, bu cihazında 16GB RAM ve 512GB SSD ile 8. Nesil Intel Core i7 işlemciyi birleştiriyor. NVIDIA GeForce MX150 grafik çipine yer veren Notebook 9'un AKG stereo hoparlörler, yüz ve parmak izi tanıma özelliği bulunuyor.

Ayrıca arkadan beyaz ledli klavye, iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası ve bir USB-C bağlantı noktasına sahip olan yeni cihazın, hızlı şarj kapasiteli 15 saat dayanabilen bir batarya ile geldiği dile getirildi. Fakat 15 inç Notebook 9 en çok geliştirilmiş S-Pen'i sayesinde ilgi çekiyor.

S-Pen bu bilgisayar için büyük bir donanım olduğu için Samsung bu cephede bazı gelişmeler yaptı. Gecikmenin önceki modele kıyasla 2 kat azaldığını söyleyen şirket, S-Pen için çok sayıda kullanıcı tarafından değiştirilebilir ipuçları sunuyor.

Samsung Notebook 9 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni Notebook 9'un ilk aşamada Kore'de satışa çıkacağı ifade edilirken gelecek yılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Çin ve Hong Kong'da piyasaya sürüleceği onaylandı. Fakat cihazın fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmadığını aktarmak gerekiyor.