Samsung Dizüstü Devrini Kapatıyor Mu?

Samsung Dizüstü Devrini Kapatıyor Mu?

Teknoloji devi Samsung, yoluna mobil ağırlıklı devam edecek. Avrupa'daki talebin yetersiz olmasından dolayı şirket buradaki dizüstü bilgisayar satışlarını durduruyor.

Yıllardır dizüstü bilgisayar endüstrisinin temel taşlarından biri olarak adı yankılanan Samsung buradaki etkili pozisyonunu yavaş yavaş kaybediyor. Mobilde rakiplerine ter döktüren şirket dizüstü bilgisayarlarıyla artık eskisi kadar ilgi çekemiyor. Son zamanlarda pek de reklamına ağırlık vermediği bu alanda Avrupa taleplerinin düşüşüyle artık burada yer almasının anlamsız ve kaynak kaybı olduğunu fark eden şirket, Chromebook dahil tüm dizüstü pazarını terk ediyor. Şimdilik sadece bölgeye özgü bir karar alındığını belirten şirket sözcüsü, diğer pazarların henüz böyle bir aksiyona ihtiyacı olduğunu düşünmediklerini belirtiyor.

Samsung'un bu kararının erken atılmış bir adım olduğu yorumları gelirken, şirketin aldığı kararın piyasanın nasıl evrildiğine dair bir ipucu vereceğini öngörmek de biraz ezbere olacaktır. Bir dönem tabletlerin laptop satışlarını düşürdüğü ve ileride bu cihazların tarih olacağı gibi temelsiz iddialar piyasada dolaşmış, şimdilik tabletlerin PC yerine geçemeyeceği sonucuna çok geçmeden varılmıştı. Samsung'un bu kararının sonuçlarını aylar sonra yine tartışacağız.

Dropbox, iOS 8 İçin Yepyeni Özellikler Sunuyor

Galaxy Note 4 Çıkış Tarihleri Açıklanmaya Başlandı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Gerçekten Suya Dayanıklı Mı?

YORUMLAR