Samsung Dünyanın Belki de En Manasız Sosyal Medya Uygulaması Waffle'ı Duyurdu

Samsung Dünyanın Belki de En Manasız Sosyal Medya Uygulaması Waffle'ı Duyurdu

Sosyal medya uygulamaları marketlerde çoğaldıkça doğal olarak birbirinin aynı ve tek düze olabiliyorlar. Bazen de yenilik adına son derece anlamsız işler yapabiliyorlar. Samsung'dan yeni duyurulan Waffle'da işte tam da böyle bir uygulama. 

Tasarım olarak birbirine benzeyen, tek düze ve kullanıcıya bir yenilik sunamayan hatta neredeyse kopyala yapıştır sosyal medya arayüzleri uygulama marketlerinde cirit atıyorlar. Samsung’un da böyle bir uygulaması var. Adı Waffle olan bu uygulama yeni duyuruldu. Kafes arayüzlü son derece karmaşık ve kullanışsız bir program olarak eleştiriliyor ve maalesef uygulama literatürüne  "korkunç kötü" sıfatıyla geçti bile.

Waffle aslında bir içerik paylaşım uygulaması olarak da tanımlanabilir. Arayüzünün kafes tasarımlı olması uygulamanın biraz da olsa ismini çağrıştırması açısından düşünülmüş olmalı. (Waffle’da yumurta akı ve şeker bazlı olarak kafes kafes hazırlanan bir tatlı)

Samsung Waffle nedir ve nasıl çalışıyor?

Waffle şöyle çalışıyor; diyelimki bir fotoğrafçısınız ve fotoğraflarınızı Waffle üzerinden paylaşmaya başlıyorsunuz. Son gittiğiniz yer de, mesela Japonya olsun. Bu ülkeye ait fotoğraflarınızın üzerine diğer kullanıcılar alakalı alakasız tonlarca gönderi yığabiliyorlar. Bu noktada eğlenceli gibi görünse de, ilk paylaşımınız zamanla içinden çıkılmaz bir çöplüğe dönüşebiliyor. Waffle’ın amacı içerik üzerinden kollektif hikayeler yaratmak olsa da, bu amacına pek ulaşamıyor. Çünkü paylaşımlar arttıkça hikayenin çekirdeği kayboluyor. Tıpkı kulaktan kulağa oynarmış gibi, ilk etki bir süre sonra anlamsız bir paylaşım bulamacına dönüşüyor. Bu yüzden de hem arayüzüyle hem de işleyiş mantığıyla Waffle, şu anda dünyanın en kötü sosyal medya uygulaması olarak anılıyor.

Waffle sadece Samsung uygulama marketinde bulunuyor. 

YORUMLAR