Samsung Dünyanın En Çok Akıllı Saat Satan Firması Oldu

Samsung Dünyanın En Çok Akıllı Saat Satan Firması Oldu

Bir süredir gittikçe büyüyen fakat hala akıllı telefon ve tabletlere göre çok büyük bir pazara dönüşmeyen akıllı saat piyasasının lideri Samsung oldu. İki gün önce tanıttığı Apple Watch ile akıllı saat pazarına giren Apple, bu yarışa çok geriden dahil oldu fakat dengeleri değiştireceği de kesin gibi duruyor.

Statista firması tarafından toplanarak hazırlanan verilere göre Samsung, geçem yıl içerisinde 1.2 milyondan fazla akıllı saat satarak bu alanda birinci sırada bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen MWC etkinliğinde yeni bir akıllı saat tanıtmayan firma, yeni akıllı saat için bir süre daha bekleyecek gibi duruyor.

Samsung dışında, Motorola, Sony, LG, Lenovo ve Asus gibi büyük şirketlerin yer aldığı piyasada ikincilik ise bir Kickstarter projesi olarak hayata geçen Pebble bulunuyor. Geçen yıl içerisinde 700.000 adet satan Pebble'ın başarısı hikayesi hakkında daha önce de pek çok haber yapmıştık.

Görsel Kaynağı: Statista

Yukarıda gördüğünüz grafikte akıllı saat piyasasının ilk 10 ismi duruyor. Analizciler Apple'ın Nisan ayında çıkaracağı Apple Watch ile bir yılda 1 milyon üzerinde satış yapacağını tahmin ediyor. Ben bu rakamın biraz daha yukarıda olacağını düşünüyor ve tıpkı akıllı telefon pazarında olduğu gibi Apple ve Samsung arasında müthiş bir mücedale yaşanacağını düşünüyorum.

Akıllı saat almaya karar verseniz, hangi marka ve modeli tercih ederdiniz?

Samsung Galaxy S6'nın Üretimini Arttırdı

YORUMLAR