Samsung Dünyanın En Değerli 2. Markası

Samsung Dünyanın En Değerli 2. Markası

Brand Finance tarafından finansal ve marka performansları göz önüne alınarak uluslararası B2C (firmadan müşteriye) ve B2B (firmadan firmaya) sektörlerinin lider markalarının değerlendirildiği Global500 marka araştırması sonuçlarına göre en değerli 500 markası belirlendi.

Geçen yıl açıklanan listede 38 milyar dolarlık marka değeriyle 6. sırada kendisine yer bulmayı başaran Samsung, bu yıl içerisinde 59 milyar dolara yakın marka değeri ile bu yıl açıklanan listede kendisine 2. sırada yer buldu. 2012 yılına kıyasla dünyanın en değerli ilk 5 markası arasında en büyük artışı gösterme başarısını da yakalayan Samsung aynı zamanda 20.6 milyar dolarlık büyüme ile birlikte değerini en fazla artıran marka olmayı da başardı.

Samsung'un göstermiş olduğu bu büyük başarının ardında yeni tüketici elektroniği ürünlerinin yanısıra tüm zamanların en çok sipariş edilen akıllı telefonu Galaxy S3'ün etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Yine geçtiğimiz yıl içerisinde Interbrand'ın şirketlerin marka değerlerine katkı sağlayan "Finansal performans", "Müşteri seçimine etki" ve "Şirket gelirini artırmaya etki" gibi üç ana faktör üzerinden yapılan değerlendirme sonuçlarına göre açıklanan listede "En İyi 100 Küresel" marka arasında Samsung 32.89 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli 9. markası ilan edilmişti.

Her yıl kendisini biraz daha geliştiren Samsung marka değeri konusunda zirvenin en büyük adaylarından birisi olduğunu göstermeye devam ediyor. Bu gece yapılacak olan etkinlikle tanıtacakları ve bir sır gibi saklanan yeni amiral gemisi Galaxy S4 ile birlikte Galaxy S3'ün sahip olduğu popülerliği ve başarıyı bu yıl içerisinde yakalamayı başarırsa, gelecek yıl belki listenin zirvesinde Samsung'u görmemiz çok da şaşılacak bir sonuç olmayacaktır.

Canlı Samsung Galaxy S4 Lansmanımızı Kaçırmayın

YORUMLAR