Samsung Esnek Ekranlarda LG'nin Gerisinde mi Kalıyor

Samsung'un özellikle esnek ekran teknolojileri ile birlikte ekran üretiminde LG'nin gerisinde kaldığı açıklandı.

Samsung Esnek Ekranlarda LG'nin Gerisinde mi Kalıyor

Bir süredir akıllı telefon dünyasında büyük bir durgunluk yaşanıyor ve özellikle Apple'ın iPhone 5'te büyük bir yeniliğe gitmemesine ek olarak Samsung Galaxy S4'ün de S3 ile oldukça benzer tasarımlara sahip olması bu durgunluğun işaretlerinden bir tanesi.

Özellikle daha yüksek çözünürlüklü büyük ekran ve daha fazla işlemci çekirdeği konusunda birbiriyle yarışan firmaların, bir sonraki yarış konusunun esnek ekranlar olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. CES 2013 fuarında Samsung başta olmak üzere çeşitli üreticiler esnek ekranlarını ziyaretçilere sunmuşlardı ancak şimdiye dek konsept tasarımlar haricinde bir seri üretime geçen olmadı.

The Korea Times'ın bildirdiğine göre Samsung, görüntü teknolojileri anlamında LG'nin gerisinde kalıyor ve geçtiğimiz sene LG 9.1 inçten daha büyük tam 218 milyon LCD ekran sevketmişken bu rakam Samsung için sadece 163 milyonda kalıyor. Samsung zaten hali hazırda OLED ekranlarda geri kaldığını reddetmiyor ve LG'nin OLED teknolojisine geçiş yapmayı planlıyor. LG Ultra HD ekranlar konusunda da yine Samsung'un önünde gidiyor.

Samsung'un ekran teknolojilerinde ve özellikle esnek ekranlarda LG'ye yaslanması olarak nitelendirebileceğimiz bu durumun sektörü ne şekilde etkileyeceğini ise uzun vadede görme şansımız olacak.

Samsung Galaxy'nin kullanımı iPhone'dan çok daha kolay

YORUMLAR