Samsung Galaxy A6 (2018) İlk Kez Görüntülendi

Samsung Galaxy A6 (2018)

Samsung Vietnam, henüz duyurulmamış Samsung Galaxy A6 (2018) için beklenmeyen bir video yayınlandı.

Telefona dair neredeyse bütün detayların verildiği video, yeni telefonunun tanıtımından önce resmi Samsung Vietnam Twitter adresi üzerinden yayınlandı.

Amiral gemisi olarak tabir edilen Galaxy S serisi telefonların yanı sıra orta seviyeyi hedefleyen Galaxy A modelleriyle akıllı telefon pazarında söz sahibi olmak isteyen Güney Koreli teknoloji devi, bugüne kadar birden fazla Samsung Galaxy A6 piyasaya sürmüştü. 2018 yılı içeresinde aynı modeli güncelleyerek tekrar piyasaya sürmesi beklenen şirketin Vietnam ofisinden, beklenmeyen bir video geldi.

Samsung Vietnam'ın muhtemelen yanlışlıkla yayınladığı tanıtım videosunda telefonun tasarımı açıkça görülürken, donanımsal özelliklere dair birçok detay paylaşıldı. Samsung Galaxy A6 (2018)’nın işlemcisinden, ekranına kadar birçok detayın yer aldığı tanıtımda, telefona dair merak edilen soruları çoğu cevaplandı.

Samsung Galaxy A6 (2018) Özellikleri

Samsung Galaxy A6 (2018) hakkında verilen ilk bilgilerin başında işlemci yer aldı. Yayınlanan videoda yeni telefonun, 1.6GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7870 kullandığı ve GPU olarak MALİ-T830 MP1 modeli içerdiği, işlemcilerle birlikte 3GB RAM’i olacağı söylendi. Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle geleceği belirtilen A6 (2018)’in 18.5:9 ekran oranı kullanacağı kaydedildi.

Arka kamerada 16-megapiksel f/1.9 kamera tercihinde bulunan Samsung’un, ön kamerada yine 16-megapiksel bir kameraya yer verdiği; ancak ön kameranın f/1.7 oranına sahip olduğu söylendi. Arka kameranın yanı sıra ön kameranın da flaş desteklediği ve düşük ışıkta daha rahat özçekim imkânı sunduğu vurgulandı.

Samsung Galaxy A6+ (2018) Özellikleri

Samsung’un A6 ile birlikte Samsung Galaxy A6+ (2018) modelini de piyasaya sürüleceği yine yayınlanan videoda kendisine yer bulan detayların başında geliyordu. Asıl telefona göre biraz daha büyük ekranı olacak telefonun, ufak farklılıklar dışında A6 ile aynı olacağı belirtildi.

İki telefon arasındaki ilk farkında bellekte başladığı, yine Exynos 7870 ve MALİ-T830 kullanan “plus” modelinin, 4GB RAM’e yer vereceği, ekran oranının 18.5:9 olacağı söylenenler arasında yerini aldı. Telefon arasındaki en büyük farkın ise Samsung Galaxy A6+ (2018)’in arka tarafta çift kameraya yer verecek olması oldu.