Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

Samsung Galaxy Edge yayınlandı ve böylece kenarı eğimli bir akıllı telefon da ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

Samsung mobil cihaz üreticileri arasındaki yerini her zaman koruyabilmek için devamlı olarak araştırma ve geliştirme çalışmalarını devam ettiriyor. Dolayısıyla zaman zaman oldukça ilginç ve yenilikçi tasarımlarla karşımıza çıkan şirket, bu defa da IFA 2014'te açıkladığı Samsung Galaxy Edge ile çıktı ve pek çok teknoloji meraklısının merak ettiği eğimli ekranlı akıllı telefon konusunda büyük bir adım attı.

Aslında Samsung Galaxy Edge'in ekranının kenarında bulunan eğimli bölüm geçtiğimiz yıllarda çeşitli fotoğraflarda karşımıza çıkmıştı ancak net olarak böyle bir tasarımın üretilip üretilmeyeceğine dair bir bilgi mevcut değildi. Galaxy Edge ile birlikte cihazın sol bölümünde aşağı doğru kayan eğimli bir ekran ortaya çıktı ve yıllar önce görülen konseptin de doğruluğu kesinleşmiş oldu.

Cihazın normal ekranı 2560x1440 çözünürlüğünde görüntü sunabiliyor ve kenarda bulunan kısım ise ek bir ekran gibi davranıyor. Bu bölümde sağlık uygulamalarından tutun da ikonlar veya diğer cetvel gibi ek uygulamalara kadar onlarca farklı uygulama faaliyet gösterebiliyor ve dolayısıyla cihazı tamamlayıcı bir ekran olarak hazırlandığını söyleyebiliriz.

Tek bir parmak hareketiyle aktif hale getirilebilen bu yan kenar bölümü normal telefon kullanımı esnasında pasif bir şekilde bekliyor. Samsung'un bu kenar bölümü ile ilgili API'yi yayınlayacak olması ise diğer uygulama üreticilerinin buraya uygun uygulamalar hazırlamalarına yardımcı olacak.

Samsung Galaxy Edge'in tüm teknik detayları Samsung Galaxy Note 4 ile aynı. Sadece Gear VR sanal gerçeklik seti ile uyum göstermeyecek ve bu özellik Galaxy Note 4'e özel kalmaya devam edecek. Cihazın sonbaharda satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 4 Hakkında Her Şey!

YORUMLAR