Samsung Galaxy Gear Akıllı Saat Görüntülendi

Samsung Galaxy Gear akıllı saat tüm alışkanlıklarımızı değiştirecek ve bizlerin kolundan pek düşmeyecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Gear Akıllı Saat Görüntülendi

Samsung Galaxy Gear akıllı saatin 4 Eylül'de Samsung tarafından düzenlenecek olan bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor ancak geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri ortaya çıkan cihazın bu sefer de görüntüleri ortaya çıktı ve teknoloji meraklıları elbette bundan memnun oldular. Venture Beat tarafından tanıtılan görüntülerde her ne kadar çok detaylı işlevler yer almasa da kalp atışlarımızı ölçen bir uygulamanın varlığı göze çarpıyor denilebilir.

3 inçlik bir ekrana sahip olan cihazın kare ekranlı olduğu resimde de görülebiliyor ve 4 megapiksellik kamerasının yanında içerisinde yüklü olarak gelen Android uygulamaları da yer alacak. Galaxy S serisi cihazlar ile Bluetooth vasıtasıyla bağlanma yeteneğine sahip olacak olan Galaxy Gear, aynı zamanda Wi-Fi opsiyonlarına da sahip olacak ve diğer Android cihazlarla da iletişim kurabilecek.

Temel olarak fitness ve sağlık üzerine uygulamalar içerecek olan cihaz böylece sporcular için oldukça iyi bir yardımcı olacak diyebiliriz. Şimdilik bağımsız geliştiricilerin Galaxy Gear için nasıl uygulamalar tasarlayacaklarını bilmediğimiz için aletin piyasada alacağı pozisyonu piyasaya sürüldükten sonra görme imkanımız olacak.

Twitter Sydney ofisi açılıyor

YORUMLAR