Samsung Galaxy Note 10 Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Samsung Galaxy Note 9

2009 yılında HTC HD2 4.3 inç’lik bir ekranla piyasaya çıkarıldığında, birçok kişi akıllı telefon ekranlarının bundan daha büyük olamayacağını söylüyordu. Fakat bundan sadece birkaç yıl sonra Samsung Galaxy Note piyasaya çıkmış ve 5.3 inç’lik ekranıyla 5 inç ekran barajını geçmeyi başarmıştı.

Şimdilerde ise akıllı telefon piyasasında 6.4 inç ekranıyla Galaxy Note 9’u ve 6.5 inç ekranıyla Apple iPhone XS Max’i görüyoruz. Kore’den gelen son haberlere bakılırsa ekran boyutları önümüzdeki yıl daha da büyüyecek gibi görünüyor.

İsmi açıklanmayan bazı Kore kaynaklarına atıfta bulunan bir web sitesine göre, Samsung Galaxy Note 10’un 6.66 inç 4K özellikli bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Telefona 'DaVinci' kod adının verildiği ve cihazın ABD’deki versiyonunun, gücünü Qualcomm Snapdragon 8150’den alacağı iddia ediliyor.

Cihazın 5G desteğiyle birlikte gelmesi ve arka kısmında üç kameralı bir yerleşime sahip olması bekleniyor. Galaxy Note 10’un şimdiye kadar görmeye alışık olduğumuzdan farklı olarak, önümüzdeki yılın üçüncü çeyreği yerine önümüzdeki yılın ortalarında piyasaya çıkarılacağı söyleniyor.

6.6 inç’lik bir ekran oldukça büyük gibi görünse de, üreticilerin bir akıllı telefona yerleştirdiği en büyük ekran bu olmayacak. Çünkü Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy F, tamamen açıldığında 7.3 inç’lik bir ekrana sahip olacak.