Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı

Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı

Samsung'un iddialı bir tanıtımla Türkiye pazarına sunduğu Samsung Galaxy Note 2 için bir lansman gecesi düzenlendi. Bizler de Tamindir ekibi olarak bu keyifli gecede yer aldık. Oldukça hareketli ve bilgilendirici geçen lansman boyunca değerli Samsung yetkilileri ile görüşme olanağı da yakalayarak sizler için faydalı olabilecek bilgiler elde ettik.

Lansman gecesi için açılış saati olarak verilen saat 20:00 sularında ziyaretçilerin ve basın yoğunluğunun artmaya başlamasıyla gece için özel olarak davet edilen Okan Bayülgen sunum için sahneye çıkarak; bizleri bu gece nelerin bekleyeceğine değinen bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasını kısa tutan Okan Bayülgen sözü Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong'a bıraktı. Galaxy Note 2 ile neleri hedeflediklerinden bahseden Sung Yong Hong, ürünün teknik özelliklerine çok değinmeden şirketin politikasından ve şirketin hedeflerinden bahsetti.

Sung Yong Hong, ürünün teknik analizine girmedi çünkü Samsung, bu gece için özel olarak davet ettiği Okan Bayülgen ve Cem Sezer'in (Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Müdürü) karşılıklı konuşmasıyla geçen Galaxy Note 2'nin teknik özellikleri ve kullanım alanları hakkında keyifli, hızlı ve bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi.

Samsung Galaxy Note 2'nin Teknik Detayları:

GALAXY Note II’nin sahip olduğu 5.5 inç (140.9 mm) HD Super AMOLED ekran, kristal berraklığında nefes kesici bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. 16:9 ekran oranı; daha zengin, sürükleyici ve sinemayı andıran bir video izleme deneyimi sunuyor ve hareket halindeyken bile HD videoları kusursuz bir şekilde izlemeyi mümkün kılıyor.

Yüksek kapasiteli 1.6GHz dört çekirdekli işlemci ve HSPA Plus veya 4G LTE bağlantısı (ülkelere göre değişiklik gösterebilir) ile kolay bir çoklu görev yönetimi, son hızda ekran geçişleri, güçlü bir tarayıcı performansı sunuluyor ve uygulamaların yüklenme süresi en aza indiriliyor. GALAXY Note II, Android™ 4.1, JellyBean’e sahip ve bu sayede, cihaza çarpıcı grafik özellikleri kazandırılıyor.

Arka arkaya gerçekleştirilen bu sunumların sonrasında kısa bir ara verildi ve bizler de bu aradan faydalanarak Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Müdürü Cem Sezer ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşimize Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı - Cem Sezer ile Söyleşi yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Samsung, ürünün tanıtım kısmı kadar işin eğlence kısmına da çok özen göstermiş. Kısa bir aranın ardından sahneye çıkan Mask Magician birbirinden ilginç sihir numaralarıyla bu keyifli geceye renk kattı. Ama oraya gelenleri sesiyle ve sahne performansıyla bir kez daha büyüleyen sanatçı Candan Erçetin oldu. Gecenin en sonunda çıkan Candan Erçetin, davet edilen herkesin gecesine keyifli bir nokta koyarak, insanların yüzlerinde bir gülümsemeyle ayrılmasına vesile oldu.

Yazıyı kısaca sonlandırmak gerekirse; Samsung'un Galaxy Note 2 için düzenlemiş olduğu bu lansman oldukça bilgilendirici ve keyifliydi. Sunumu esnasında Pazarlama Müdürü Cem Bey, daha önceden duyurdukları ancak yaşanan olaylar doğrultusunda oluşan sıcak gündem sebebiyle, lansmanın iptal olan Taksim ve Tünel etkinliğininde, ileriki bir tarihte gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

YORUMLAR