Samsung Galaxy Note 2'nin Ucuz Versiyonu Gelebilir

Samsung Galaxy Note 2'nin Ucuz Versiyonu Gelebilir

Samsung uzun süredir mobil cihazlar pazarındaki en agresif ve en başarılı üreticilerden ve Apple’a karşı ciddi bir tehdit oluşturan Güney Kore’li teknoloji devlerinden de bir tanesi. Son zamanlarda ürün gamını gitgide geliştiren ve hem dizayn hem de performans ve özellikler açısından çok başarılı ürünlere ve satışlara erişen Samsung her türden kullanıcı için akıllı telefonlar ve tabletler geliştirmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 2 de hem akıllı telefon hem de tablet ihtiyacı olanlara yönelik olarak hazırlanmış bir üründü ve beklenenlerin aksine oldukça büyük bir satış rakamı yakaladı. Phone ve Tablet kelimelerinin birleşimiyle Phablet adlı kendine özel bir kategori oluşturan model kimilerine göre biraz pahalı olarak bulunuyor ve Samsung da bu şikayetin farkında gibi görünüyor.

The Droid Guy adlı Android sitesinin iddialarına göre Samsung Galaxy Note 2’nin daha uygun fiyatlı bir versiyonu üzerinde çalışıyor ve böylece daha az teknik özelliklere ihtiyaç duyan ancak ekran büyüklüğünü talep eden kullanıcılara hitap etmek istiyor.

Bu yeni versiyon üzerinde 2 GB RAM yerine 1 GB RAM ve “süper-olmayan” AMOLED ekran bulunması bekleniyor. Ayrıca el yazısı tanıma özelliğine sahip olan S-Pen’in de çıkarılabilecek özellikler arasında olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay Samsung piyasaya sürülüşünden beri tam 5 milyon adet Galaxy Note 2 phablet sattığını duyurmuştu ve bunun sadece 2 milyonu geçtiğimiz ay gerçekleştirilmişti. Bu satışlar doğrudan yapılan satışlar değil sadece distribütörler aracılığıyla yapılan satışları kapsıyordu. Yani gerçekte Galaxy Note 2 çok daha fazla satmış olabilir.

YORUMLAR