Samsung Galaxy Note 5, Apple iPhone 6 Plus’u Tahtından Etti

Samsung Galaxy Note 5, Apple iPhone 6 Plus’u Tahtından Etti

Amerika’da yapılan Tüketici Memnuniyet Endeksi’ne göre Samsung Galaxy Note 5 rakibi Apple iPhone 6 Plus’a göre daha çok tercih edilen telefon kategorisine yükseldi.

Amerikan vatandaşlarının tercihi her zaman Apple’dan yana oluyordu. Ancak 2016’nın ilk yarısında ABD vatandaşlarının iPhone ısrarı değişmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ACSI raporu (American Consumer Satisfaction Index), Samsung Galaxy Note 5 cihazların kendi kulvarındaki rakibi iPhone 6 Plus telefonlardan daha çok tercih edildiğini işaret ediyor. 12 bin 710 kişi ile yapılan araştırmaya göre Samsung Galaxy Note 5 yapılan tüketici testinde 100 üzerinden 86 puan alarak liderliğe oturmuş. iPhone 6 Plus ise aynı puanlamadan 85 alarak ikinci sıraya düşmüş. Her iki üreticinin genel memnuniyet puanları ise yine 100 üzerinden 80 ile değerlendirilmiş. Yani müşteri memnuniyetinde kafa kafaya bir rekabet söz konusu.

İndekse göre Lenovo Motorola 77, HTC 75, LG 74 Microsoft Windows mobil cihazlar ise 74 puan almışlar. Bu puanlar akıllı cihazların donanımları içinde sorgulanmış. Hiçbir cihazın batarya puanlamaları 75’i geçmiyor. Bu arada Mart ayında ABD pazarının yüzde 28.8’ini ele geçiren Samsung Apple’ın pazarda yüzde 23 seviyesine gerilemesine yol açmıştı. 

iPhone 6S Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Karşılaştırması

iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması

YORUMLAR