Samsung Galaxy Note 5 Avrupa'da Satılmayabilir

Samsung Galaxy Note 5 Avrupa'da Satılmayabilir

BBC’nin haberine göre Samsung Galaxy Note 5 Avrupa’ya S Pen ile dağıtılmayacak. Samsung henüz bu habere dair bir açıklama yapmadı.

BBC' de yayınlanan habere göre Samsung Galaxy Note 5’in en önemli özelliği olan S Pen’in, Avrupa’da cihazla beraber satılmama olasılığı yüksek. Küresel olarak dağıtımının yapılacağı açıklanan Samsung Galaxy Note 5 ile beraber kullanılacak olan S Pen, sadece Güney Kore ve Japonya gibi önemli Asya pazarlarında cihazla beraber gelecek. Avrupa S Pen özelliğinden faydalanamayacak.

Samsung’dan henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak otoriteler Samsung Galaxy Note 5’in Avrupa’da güçlü bir pazar aramadığını bu yüzden cihazı “full spec” yani tüm özellikleriyle pazarlanmasının Samsung tarafından tercih edilmemiş olabileceğini ifade ediyorlar.

Öte yandan, cihazın en önemli özelliği olan S Pen olmadan hem pazarlanması, hem de kullanılması çok da mümkün değilmiş gibi görünüyor. S Pen olmadan bazı özelliklerini yitirmesi muhtemel olan Samsung Galaxy Note 5 ile ilgili Avrupa pazarı kararının gerçekten ne olabileceği Samsung’dan gelmesi muhtemel açıklamayla aydınlanacak.

YORUMLAR