Samsung Galaxy Note 5 microSD Desteğiyle Gelecek

Samsung Galaxy Note 5 microSD Desteğiyle Gelecek

Samsung Galaxy S6 serisinde uyguladığı bir stratejiden vazgeçiyor. Samsung Galaxy Note 5’in microSD genişleme yuvası olacak.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarının, değiştirilmeyen bataryaya ve bir microSD genişleme yuvasına sahip olmaması ürünler piyasaya çıktığından bu yana en çok eleştirilen tarafları oldu. Samsung daha fazla bu eleştiriye maruz kalmamak için Galaxy Note 5 cihazlarda microSD yuvası kullanmaya karar vermiş gibi görünüyor. Samsung’un resmi bir belgesinde Samsung Galaxy Note 5 cihazlarında microSD genişleme yuvasını onayladığı açıkça ifade edilmiş.

Samsung Galaxy Note 5’in 153.44 mm x 77.31 mm boyutlarında olacağını, Note 4’e çok benzediğini ve 5.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı konuşuluyor. 2K çözünürlüğe sahip olan Samsung Galaxy Note 5’in, ekran boyutu ve kalitesi düşünüldüğü zaman Samsung’un bu ürün bandında şimdiye kadar geliştirmiş olacağı en kaliteli ekran konfigürasyonuna sahip olduğu da konuşuluyor.

Öte yandan, Galaxy Note 5 Samsung Exynos 7422 SoC çekirdeğe sahip olacak ve bu 64 bitlik altı çekirdekli altyapı CPU, GPU ve RAM yönetimini tek bir merkezden yapabiliyor olacak.

Samsung Galaxy Note 5'in 3B Tasarım Videosu Sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 5'in Yeni Görüntüleri Sizi Şaşırtacak

Samsung Galaxy Note 5 ile Tanışma Tarihimiz Belli Oldu

YORUMLAR