Samsung Galaxy Note 5’e Galaxy Note 7 Cilası Atılacak

Samsung Galaxy Note 5’e Galaxy Note 7 Cilası Atılacak

Samsung Galaxy Note 7 ölmüş olabilir ancak ruhu Samsung Galaxy Note 5’e geçiyor. Gelmesi muhtemel büyük bir güncelleme Note 5'i donanım olarak olmasa da yazılım olarak Note 7'ye çevirebilir. 

Büyük umutlar ve gerçekten üstün özelliklerle raflara yerleşen Samsung Galaxy Note 7, hem üreticisinin ham de kullanıcılarının ödünü kopartıp teknoloji tarihinin karanlık sayfalarına gömüldü bile. Ancak henüz her şey bitmiş değil. Çünkü Galaxy Note 7 özellikleri Galaxy Note 5’e aktarılacak. Elbette bunun bir “donanım transformasyonu” olarak algılamamak lazım. Elbette böyle bir şey mümkün değil. Ancak iyileştirilmiş firmware yazılımlarla bu mümkün olacak.

Galaxy Note 5 hala satın alınabilen bir model. Unutmayalım ki Samsung Galaxy Note 7 yaşasaydı ondan sadece bir yaş daha büyük olacaktı. Şimdi sadece 1 yaşında ve rakipsiz bir seri olarak tek başına zirvede duruyor. Türkiye’de de oldukça popüler bir Samsung ürünü olan Note 5’in fiyat etiketi perakendecisine göre 2.100 TL ile 2.600 TL arasında değişiyor.

Otoritelere göre bu güncelleme gelmese bile Samsung Galaxy Note 5 hala son derece akıllı bir seçim ve gelecek yıl Note 8 çıkana kadar performansının zirvesinde olacak. 

Samsung Galaxy Note 7 ve Galaxy Note 5 Karşılaştırması

YORUMLAR