Samsung Galaxy Note 5'in Avrupa Pazarıyla Sorunu Ne?

Samsung Galaxy Note 5'in Avrupa Pazarıyla Sorunu Ne?

Samsung’un Galaxy Note 5 phableti Avrupa pazarına henüz girme kararı almadı. Bunun sebebi olarak bazı teoriler ortaya atıldı.

Samsung’un durumla ilgili tatmin edici bir açıklama yapmaması doğal olarak Avrupa’da çeşitli söylentilere yol açıyor. Bunlardan biri Samsung’un vahşi bir satış politikası izlediği hakkında. İddiaya göre Samsung yıl sonuna kadar Avrupa pazarına daha pahalı olan Samsung Galaxy S6 Edge Plus serisini sürecek. S-Pen ile beraber satılmasına rağmen Galaxy Note 5’in daha ucuz olması hatta cihazın Galaxy S6 Edge Plus’tan daha fonksiyonel olması gibi özellikler şu anda Samsung’u çok ilgilendirmiyor. Samsung Avrupalı tüketicilerin gözünde çok da rağbet görmeyen ve kesinlikle şirketin elinde kalacak bir ürün olarak değerlendirilen Galaxy S6 Edge Plus’u bu pazarda öncelikli olarak satmaya çalışacak.

Öte yandan Avrupa’da Samsung cihaz tüketimi Japonya’ya oranla yüzde 7 kadar daha fazla. Yani Samsung Avrupa’da tercih edilen bir cihaz. Ancak Japonya’da satışa çıkan ama Avrupa’da satışa çıkmayan Galaxy Note 5 serisi Avrupalı tüketiciyi Samsung’a küstürüyor.

Kısaca Avrupalı tüketici ve toptancı firmalar Galaxy Note 5 kadar kullanışlı bir phablet yerine Galaxy S6 Edge Plus’un öne çıkarılmasına biraz bozulmuş durumdalar.

Android Amerika'da da Gittikçe Büyürken Avrupa Pazarını Domine Ediyor

Altın Samsung Galaxy S6 Edge Avrupa Pazarında Yok Satıyor

YORUMLAR