Samsung Galaxy Note 5'in Çok Şaşırtıcı Bir Özelliği Sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 5'in Çok Şaşırtıcı Bir Özelliği Sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 5’in resmi patentine göre cihazın gayet şık bir özelliği var. Patentteki detaylara bakılırsa kullanıcılar bu özelliği çok sevecek. 

Samsung İkinci Nesil Galaxy Note 5 Edge Serisi Sızdırıldı haberimizde Samsung’un yeni nesil phablet’inin bazı özelliklerinden bahsetmiştik. Patent üzerinde yer alan Samsung Galaxy Note 5 tasarımında cihazla beraber gelen S-Pen, "Auto-Project" adında bir özelliğe sahip. Samsung Galaxy Note 5’in Stylus kalemi S-Pen hiçbir sarsıntıdan etkilenmiyor. Yuvasında bulunan çift taraflı mıknatıslarla son derece sağlam bir şekilde yuvasına yerleşen S-Pen böylelikle Stylus kalemlerin sıkça başına gelen kaybolma tehlikesinden kendini korumuş oluyor.

Yenilik sadece bununla sınırlı değil. Samsung Galaxy Note 5’in stylus kalemi S-Pen mıknatısların kutup akımlarını tersine çevirerek kalemin otomatik olarak yuvasından çıkmasını da sağlıyor. Hiçbir mekanik kilitleme sistemi bulundurmayan bu sistem kalemin hem korunmasında hem de kullanımında büyük kolaylık sağlıyor.

Son derece basit bir çözümle Stylus kalemin kullanımını kolaylaştıran Samsung Galaxy Note 5 phablet telefonların yeni nesil örneği olarak heyecanla bekleniyor. 

Samsung, Galaxy Note 5 Hakkında Çıkan Söylentileri Yalanladı

Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR