Samsung Galaxy Note 5'in Süper Özelliği Kullanıcılar İçin Kabusa Dönüşebilir

Samsung Galaxy Note 5'in Süper Özelliği Kullanıcılar İçin Kabusa Dönüşebilir

Galaxy Note 5’in Stylus kalemi Galaxy S Pen, Samsung Note 5'in kasasına zarar verebilecek önemli bir tasarım hatası taşıyor. 

Samsung Galaxy Note 5’in en önemli özelliklerinden biri olan S Pen (Stylus) kalemi cihazın en hatalı tasarımı olarak gösteriliyor. Çünkü Samsung Note 5 için kullanılan S Pen kalem, bir anlık dikkatsizlikle yuvasına rahatça ters olarak yerleştirilebiliyor. Ancak bu kasanın çatlamasına veya kalemi oradan tekrar çıkarmak için çabalarken tamamen kırılmasına yol açabiliyor. Aslında kalemi ordana çıkarmak için servise bile götürmek gerekebiliyor.

Samsung S Pen kalemin rahatlıkla yuvasına ters girebiliyor olmasına izin veren tasarımı kullanıcılar tarafından pek sevilmedi. Dalgınlık anında kalemi ters yerleştiriyor olma riskinin tamamen önlenmiş olması gerektiğini düşünen ve bu konuda Samsung’u özensiz tasarımından dolayı eleştirenler de var.

Aslında kullanma kılavuzunda Samsung bu durum ile ilgili olarak kullanıcıları uyarıyor. Ancak yine de küçük bir çözümle S Pen’in yuvaya ters yerleştirilmesini engelleyebilirdi. 

Samsung Galaxy Note 5'ten 5 Süper Özellik

Samsung Galaxy Note 5'in Hayal Kırıklığı Yaratan 5 Özelliği

Samsung Galaxy Note 5 Avrupa'da Satılmayabilir

YORUMLAR