Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Bu sene mobil cihazların QHD ekran kullanma yılı oldu. Tüm önemli akılı cihaz markaları bu özelliği kullanmayı standart haline getirdiler. Samsung’un yeni phableti Galaxy Note 5’de oldukça güçlü bir görüntü kalitesiyle geliyor. 

Samsung Galaxy Note 5 hakkında söylentiler gelmeye başladı. Note serisinin amiral gemisi olacağı söylenen cihaz QHD ekran standardını 4K görüntü kalitesiyle destekleyecek.

Ultra HD Super AMOLED ekranın çözünürlüğü 2.160x 3.840 olacak. 4K görüntü kalitesini destekleyen ekranın boyutlarının 6 inç'e yakın olacağı da gelen haberler arasında. Galaxy Note 5’in ‘diamond pixel’ adı verilen bir teknoloji kullanacağı da söyleniyor. Galaxy Note 5, 762 ppi piksel teknolojisi ile de oldukça iddialı bir tablet olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 5’in bu ekran kalitesine karşı nasıl bir batarya kullanacağı henüz açıklığa kavuşmadı ya da bir duyum alınmadı demek daha doğru. Ancak bu kalitede bir ekranın batarya ömründen çok şeyler götüreceği düşünülüyor.

Genellikle Samsung Note serisi hakkında tüketiciyi bekletmeden açıklamalarda buluyordu. Ancak bu sefer Galaxy Note 5 hakkında üreticiden her hangi bir bilgi gelmedi. Samsung'un Eylülde yapılması beklenen IFA 2015 Fuarına kadar bu sessizliğini bozacağı beklenmiyor.

Samsung Galaxy Note 5 de Edge Modasına Uyabilir

Samsung Galaxy Note Edge İncelemesi

YORUMLAR