Samsung Galaxy Note 7 Çıkış Tarihi ve Ekran Detayları

Samsung Galaxy Note 7 Çıkış Tarihi ve Ekran Detayları

Samsung Galaxy Note 7’nin 2 Ağustos’ta tanıtılacağı ve tanıtımdan hemen sonra Eylül ayında cihazın piyasada olacağı kesinlik kazandı. Samsung Galaxy Note 7 ekranı içinde yeni bilgiler sızdırıldı. 

SM-N930F seri numarasıyla çıkacak olan Samsung Galaxy Note 7 ekranı iki tarafa doğru eğimli olacak. Cihazın düz ekranlı bir modeli olmayacak. Ekranın her iki kenarının da Edge gibi kullanılabileceği neredeyse kesinleşen Samsung Galaxy Note 7’nin bazı görüntüleri de internete sızdırıldı.

Görüntülere göre cihazın ekranı sağ ve sol kenarda yanlara doğru eğimli. Bu durumda Samsung Galaxy Note 7’nin farklı bir kullanıcı arayüzüyle de gelmesi olasılığı da doğuyor. Çünkü ekranın sol ve sağında kalan kısımların yaralı kullanılabilmesi için yazılımın da yenilenmiş olması gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 7 özellikleri

5.8 inç ekrana sahip olacağı söylenen Samsung Galaxy Note 7’nin ekranı tüm Note serilerinden büyük olacak. Ancak bu büyüklüğün kolay kullanılabilmesi için kalınlığının ince tutulacağı konuşuluyor. Kaportasının altında 6GB LPDDR4 RAM barındıracağı da dedikodular arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung Galaxy Note 7, parmak izi yerine Biyometrik güvenlik olarak iris tarama sistemi kullanacak.

Sızan bir başka bilgiye göre, Snapdragon 823 çekirdek kullanacak olan cihaz 6GB RAM ile bir araya geldiğinde en hızlı phabletlerden biri olacak. Doğal olarak Samsung Galaxy Note 7’nin Android N işletim sistemine sahip olması da söz konusu. Arayüz olarak yeni nesil bir TouchWiz UI ile karşılaşabiliriz. Elbette bir Samsung SPen'de cihazın yanında gelecektir diye düşünüyoruz. Bu arada Edge üretim bandında geliştirilen bu ekran tipinin çok yakında Samsung Galaxy S serilerinin standardı haline geleceği de konuşuluyor.

Ancak tüm bu bilgilerin internete sızan haberlerden derlenmiş olduğunu, resmi olarak doğrulanmadığını da unutmamak gerekiyor.

Kenarsız Samsung Galaxy Note 7 Sürprizine Hazır Olun

Samsung Galaxy Note 7 İçin İris Tarama Özelliği Kesinleşti

Yeni Bir Samsung Galaxy Note 7 Görüntüsü Farklı Şeyler Vaat Ediyor

YORUMLAR