Samsung, Galaxy Note 7 Dosyalarını Galaxy S7’ye Aktaracak Bir Uygulama Geliştiriyor.

Samsung, Galaxy Note 7 Dosyalarını Galaxy S7’ye Aktaracak Bir Uygulama Geliştiriyor.

Samsung Galaxy Note 7 desteğinin tamamen sona ermesiyle beraber, bu cihazla alınan tüm notların Galaxy S7Ye aktarılması için çalışmalara başlandı.

Galaxy Note 7’ye özel bir uygulamayla bu telefona alınan notlarının tümünün Samsung Galaxy S7’ye transfer edilebilmesi için bir uygulama geliştirmeye çalışıyor. Gelen haberlere göre Samsung, kullanıcıların üretimi ve desteği durdurulan Galaxy Note 7 cihazlarından diğer Samsung cihazlarına aldıkları notları transfer ettirebilmeyi bir süredir düşünüyordu. Sonunda Galaxy S7’ye aktarım yapılmasına karar verdi. Özel bir uygulama geliştirmek için kollarını sıvayan dev üretici, Galaxy Note 7 krizini bir şekilde atlatabilmek için elinden geleni ardına koymuyor.

Samsung’un bu tür bir çalışma içinde olduğu müşteri hizmetlerine başvuran bir kullanıcı tarafından öğrenildi. Bu yüzden bu uygulamanın ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacağı çok da net değil. Ancak cihazlarını iade etmeyi düşünen kullanıcıların çok acele etmemelerinin tavsiye edildiği ve Samsung’un bu tarz bir çözüm üreteceği net olarak tüketicilere söyleniyor. Öte yandan gelişmeler Samsung’un böyle bir uygulamayı acilen hizmete sunması gerektiğini de işaret ediyor. 

Samsung Borsada da Yandı

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını Durdurdu

YORUMLAR