Samsung Galaxy Note 7 Şarj Olurken Patladı, Görüntüleri İnternete Yayıldı

Samsung Galaxy Note 7 Şarj Olurken Patladı, Görüntüleri İnternete Yayıldı

Şimdiye kadar gelen haberlere ve yorumlara bakacak olursak Samsung Galaxy Note 7 Android telefon pazarının parlayan yıldızı oldu. Ancak internete düşen yeni bir haber oldukça düşündürücü.

İnternet üzerinden teknolojik haberler yayınlayan BGR.com’un haberine göre, bir Samsung Galaxy Note 7 Şarj olurken patladı. Durduğu yerde birden bire infilak ederek alev alan telefon sahibi tarafından zorlukla söndürüldü ancak geriye telefondan pek bir şey kalmadı.

“Mr. Ni 666666” takma ismini kullanan bir Çinli tüketici Baidu üzerinden paylaştığı fotoğraflarla olayın ciddiyetini ortaya koymuş. Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen bu olay bir anda internet üzerinde hızla yayıldı. Kullanıcının anlattığına göre, gece şarja bırakılan Samsung Galaxy Note 7, bulunduğu yerde önce gürültüyle patlamış sonra da hemen alev alarak yanmaya başlamış.

Samsung bu durumdan haberdar edilmiş ancak şu ana kadar üreticiden bir cevap gelmiş değil. Büyük olasılıkla konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapılacak ve daha sonra bir cevap verilecek. Bu arada önemli bir detay daha var. Samsung Galaxy Note 7’ler beyaz şarj kitine sahipler. Yani kutularından beyaz USB kablosu ve şarj cihazı çıkıyor. “Mr. Ni 666666” ise üçüncü parti bir microUSB kablosu kullanıyormuş. Büyük bir olasılıkla bu durum kullanıcıya sıkıntı çıkarmış olabilir. Aşağıda şarj olurken patlayan Samsung Galaxy Note 7’nin fotoğraflarını görebilirsiniz. 

Samsung Galaxy Note 7 10 Yeni Ülkede Daha Satışa Çıkıyor

Samsung Galaxy Note 7 ve Galaxy Note 5 Karşılaştırması

YORUMLAR