Samsung Galaxy Note 7 Tüm ABD Havayollarında Yasaklandı

Samsung Galaxy Note 7 Tüm ABD Havayollarında Yasaklandı

Samsung’un talihsiz cihazı Samsung Galaxy Note 7, şarj olurken yarattığı tehlikeli durumlardan ötürü dünya havayolu şirketlerince uçaklara alınmaması gerekenler listesine girdi.

İlk önce Avustralya’ya bağlı havayolu şirketlerince yasaklanan Samsung Galaxy Note 7 yasağı hızla tüm dünya havayolu şirketlerince yasaklanıyor. Avusturalya'daki Qantas, Jetstar ve Virgin Australia adlı havacılık şirketleri, bu olaylara kayıtsız kalmayarak Galaxy Note 7 konusunda yoğun uçuş denetimlerinde karar kılmıştı. Bu sefer Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık İdaresi veya kısaca FAA ( Federal Aviation Administration), Avustralya’nın izinden gideceğini resmen açıkladı. ABD Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı havacılık ile ilgili düzenlemeleri yapan FAA’nın bu kararı tüm Amerikan havayolu şirketlerini bağlayacak.

Bu kararın hızla Avrupa’ya ve diğer kıtalara da yayılacağı kesin gibi görünüyor. Özellikle büyük havayolu şirketlerinde bu hafta içinde Samsung Galaxy Note 7 yasağı kararlarının alınması bekleniyor. 

Samsung Galaxy Note 7'ye Havada Karada Yasak Geliyor!

YORUMLAR