Samsung Galaxy Note 7'nin Ekranı Kolay Kırılıyor

Samsung Galaxy Note 7'nin Ekranı Kolay Kırılıyor

Geçtiğimiz ayın başlarında piyasaya sürülen Galaxy Note 7 hakkında kötü haberler gelmeye devam ediyor. Şimdilik sadece 10 ülkede satılan telefon için yapılan testlere göre; Note 7'nin özellikle arka tarafı düşmeye karşı korunaksız.

Günün erken saatlerinde Samsung'un Galaxy Note 7'nin satışını durduğunu ve halihazırda satılan telefonları da değiştireceğini öğrenmiştik. Bu haberin ardından dört gözle Galaxy Note 7 bekleyenleri üzecek bir başka haber daha ortaya çıktı. Satılan Note 7'ler üzerinde yapılan testlerin sonuçları, telefonun ekranının düşmelere karşı yeteri korumayı sağlayamadığı ve kolayca kırılabileceği ortaya çıkardı.

Samsung, Galaxy Note 7'de Gorilla Glass 5 teknolojisi ile telefonun hem arkasını hem de önünü koruyor. Fakat telefonu test etmek için yanına alan bir editör, arka taraftaki korumanın yeterli olmadığını, hazin bir olayla fark etti. Arkadaşları ile eğlenmeye çıkan CNET editörü Jessica Dolcourt, Note 7 ve test ettiği bir başka telefonu daha yayına aldı. Note 7 ile birlikte bir fotoğraf çektikten sonra çantasının iç gözüne Note 7 ve test ettiği telefonu aynı anda yerleştiren Dolcourt, bir süre daha dışarıda takıldıktan sonra eve döndü. Telefonları çantasından çıkardığında ise Note 7'nin köşesinin kırıldığını gördü. 

Telefona herhangi bir baskı yapılmadığını veya sert bir zemine çarpmadığını söyleyen editör, bunu Note 7'nin arka tarafının dayanıksız olmasına bağladı. Bunun üzerine yapılan testler de eklenince, telefonun sağlamlığı sorgulanmaya başlandı. 

Samsung Galaxy Note 7’lerin Satışı Durduruldu Cihazlar Geri Çağırılıyor (Güncellendi)

Samsung Galaxy Note 7 Şarj Olurken Patladı, Görüntüleri İnternete Yayıldı 

Bir Galaxy Note 7’nin Daha Şarj Olurken Patladığı Rapor Edildi

YORUMLAR