Samsung Galaxy Note 7’nin Neden Patladığı Açıklandı

Samsung Galaxy Note 7’nin Neden Patladığı Açıklandı

Samsung bu sabah yaptığı resmi açıklamayla Galaxy Note 7 model cihazlarında bulunan bataryaların neden alev aldığını açıkladı. Uzun süredir merak edilen Samsung Galaxy Note 7 patlama sebebi ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Note 7 ile akıllı telefon pazarında günden hızlı gelmişti. Ancak Samsung Galaxy Note 7’nin pırıltılı günleri minik bir kıvılcımla kül oluverdi. Samsung birden bire dünyanın dört bir yanından gelen cihaz patlama haberleri karşısında önce kısa bir şok yaşadı, daha sonra hemen harekete geçerek küresel olarak cihaz değiştirme ve bedel iade kampanyası başlattı.

Samsung’un zararı milyarlarca doları buldu

Bir süre sebebi bulunamayan batarya infilakları için her otorite bir şeyler söylerken Samsung sessiz kalıyor, iade ve değişleri organize etmeye çalışıyordu. Samsung Galaxy Note 7’deki bu defo dev üreticiye bir hafta içinde 1 milyar dolar zarar verdi ve hala vermeye de devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

Samsung’un yaptığı açıklamaya göre, Samsung Galaxy Note 7’nin bataryası şarj olurken ısınıyor. BU noktada devreye girmesi gereken bir anahtar devreye giremiyor ve bataryaları anot ve katot bacakları birbirine değerek kısa devre yapıyorlar. Bu noktada oluşan elektrik arkı telefonunun bataryasının daha fazla ısınmasına ve batarya hücrelerinin alev almasına yol açıyor. Bu noktadan sonra birçok kimyasal bileşeni bünyesinde barındıran cihazın alev alması da kaçınılmaz oluyor.

Samsung bu durumu tamamen üretim hatası olarak kabul etti. Ancak durumun sık karşılaşılmayan bir üretim defosu olduğunu da altını çizdi. Samsung ne derse desin tüm dünyada Samsung Galaxy Note 7 iadeleri ve patlama haberleri birbirine paralel bir artışla devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 7 nasıl iade edilir?

Samsung Türkiye, resmi olarak Türkiye’de başlatılan Samsung Galaxy Note 7 iade ve değişim detaylarını yayınlamıştı.

Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı ve Bu Sefer Bir Cip Yandı!

YORUMLAR