Samsung Galaxy Note 7'nin Sevkiyatları ve Ön Sipariş Teslimleri Durduruldu

Samsung Galaxy Note 7'nin Sevkiyatları ve Ön Sipariş Teslimleri Durduruldu

Samsung Güney Kore’de yeni cihazı Galaxy Note 7’nin sevkiyatlarını askıya aldı. Samsung resmi bir açıklama yapmadığı için tüketiciler şaşkın.  

Samsung’dan yarım ağızla yapılan açıklamaya göre “üretim kalitesi ile bazı sıkıntıların giderilmesi amaçlar testlerin devam ettiği” söylendi. Ancak tüketiciler bir hafta içinde şarj ederken patlayan iki cihazdan sonra Samsung’un duruma daha ciddi eğildiğine dikkat çekiyorlar.

BGR Teknoloji web sitesinin haberine göre Samsung’un bu önleminin çapı daha da büyüyebilir. Şimdilik sadece Güney Kore’deki operatörlere cihaz sevkini durduran üreticinin küresel bir karar alarak gönderimleri yavaşlatması söz konusu olabilir. Diğer yandan Samsung ön siparişleri de yavaşlatmış durumda. Güney Koreli teknoloji mağazaları ve GSM operatörleri, Samsung’dan tatmin edici bir açıklama gelmediği sürece durumun tamamen hafta içinde infilak eden cihazlarla bağlantılı olabileceği dedikodusunun yayılacağını ve bunun ürüne ve markaya çok zarar verebileceğini savunuyorlar.

BU noktada Güney Kore içinde dağıtımı askıya alınan bir cihazın an itibarıyla küresel olarak satılabiliyor olması çok da mümkün görünmüyor.  

Bir Galaxy Note 7’nin Daha Şarj Olurken Patladığı Rapor Edildi

YORUMLAR