Samsung Galaxy Note 7'nin Yeşil Batarya İkonu Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 7'nin Yeşil Batarya İkonu Ortaya Çıktı

Samsung’un 2016’yı başarıyla kapatmasını engelleyen batarya patlama sıkıntısını aşmak için, yeni seri Note 7’lerde yeşil batarya logolu seri üretime başladı. Cihazın güvenli olduğunu ifade eden bu ikon yeni bir yazılım güncellemesiyle cihazlara yüklendi ve nasıl olacağı ortaya çıktı. 

Samsung Galaxy Note 7'lerin güvenli olduğunu ifade eden yeşil renkte bir ikon, cihazın yanında güvenle durabileceğimizi ifade ediyor. Tüm seride kullanılacak olan bu ikona sahip telefonlar, ilk olarak 1 milyon adet cihazın satıldığı ABD pazarında çıkarılacak. Amerikan havayollarının müeyyide uygulamaları ve ülkeden gelen tazminat davaları tehdidinin üreticiyi bu yola itmiş olduğu düşünülüyor.

Yeşil etiketli Samsung Galaxy Note 7’ler ABD’den sonra hangi sırayla küresel olarak değiştirilecekler henüz bilinmiyor. Ancak Samsung bu sorunun da yanıtını hızla vermek zorunda. Yeşil batarya etiketi taşıyan Note 7’lerin sıkıntısız ve güvenli olacağını ifade eden Samsung, bakalım eski satış ivmesine bu stratejisiyle ulaşabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Güvenliğiniz bizim en büyük önceliğimizdir diyen Koreli firma, sizce durumu toparlar mı?

Samsung Galaxy Note 7 Yanan Cip Vakasında Aklandı

YORUMLAR