Samsung, Galaxy Note 7’ye “Düzenlemeler” Yapacağını Duyurdu

Samsung, Galaxy Note 7’ye “Düzenlemeler” Yapacağını Duyurdu

Bugün Samsung Galaxy Note 7'nin üretiminin durdurulacağı haberleri internette uzun süre dolaştı. Samsung üretrimi durduracağına dair bir şey söylemedi ama farklı bir açıklamada bulundu. Samsung, yenilenen Galaxy Note 7’lerin de patlama riskine sahip olduğunun ortaya çıkmasının ardından akıllı telefonuna bazı "düzenlemeler" yapacağını açıkladı.

Teknoloji web sitesi TechCrunch sosyal ağında yayınlanan haber göre, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy Note 7’lerde de sorun olduğunun açığa çıkmasıyla bir karar aldığını açıkladı. Önceki günlerde patlayan cihazlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket, geçtiğimiz gece duyurulan satış durdurma kararlarının ardından Galaxy Note 7’ye “düzenlemeler” yapacağını bildirdi.

Samsung yetkilileri bu ilginç kelimeyi(“düzenleme”) şu açıklamada kullandı:

Galaxy Note 7’nin üretiminde geçici olarak düzenlemeler yapıyoruz. İlerleme kaydederek güvenlik ve kalite konularında garanti vermeyi amaçlıyoruz.” 

Bu açıklama aslında üretimin durmayacağı ancak aslkıya alınacağı olarak da değerlendirilebilir. Samsung tarafından yapılan açıklamanın net olduğunu söyleyemeyiz fakat “üretimde düzenlemeler yapmak” cümlesinden Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu anlamak da mümkün. Sadece bir gün içerisinde AT&T, T-Mobile ve Verizon’ın Galaxy Note 7 değişim programlarını durdurmasının, Samsung’u böyle bir karar almaya zorlamış olabileceği de kuvvetle muhtemel.

Galaxy Note 7'ler Tekrar Toplanacak İddiası

Amerika'da Galaxy Note 7 Değişim Programı Durduruldu

Patlayan Yeni Galaxy Note 7'ler İçin Resmi Açıklama

YORUMLAR