Samsung Galaxy Note 7'yi Önce Dondurdu Sonra da 30 Metreden Aşağı Attılar

Samsung Galaxy Note 7'yi Önce Dondurdu Sonra da 30 Metreden Aşağı Attılar

Samsung'un son tanıttığı yüksek performanslı yeni telefonu Galaxy Note 7 işkence testlerine uğramaya devam ediyor. Son yapılan Galaxy Note 7 dayanıklılık testi ile birlikte telefonun değil bizim canımız yandı.

Samsung'un Galaxy Note 7 telefonuna bu sefer donma testi yapıldı. Bir kap dolusu su içerisine atılan Galaxy Note 7, önce iyice suya yedirildi daha sonra da buzdolabına atılarak bir süre donduruldu. Buzdolabında bir kalıp haline gelen ve daha sonra buzdolabından alınan buz ile kaplı Galaxy Note 7, yaklaşık 30 metre yüksekten aşağıda atıldı.

Galaxy Note 7 dayanıklılık testi:

 

Galaxy Note 7 dayanıklılık testi sonucu:

GizmoSlip tarafından yapılan Galaxy Note 7 dayanıklılık testi aslında çok zorlayıcı olmadı. Çünkü Samsung'un telefonu zaten suya dayanıklı ve suyun içerisinde kalsa bile çalışmaya devam ediyor. Aynı zamanda telefon 30 metre yükseklikten direkt atılmadığı için de direkt bir darbe ile karşılaşmıyor. Zeminden gelen ilk darbe telefona değil buz kütlesine çarpıyor ve bu sayede telefon yere daha yumuşak bir iniş yapıyor. Eğer Galaxy Note 7 direkt olarak zeminle temas etseydi, maalesef izlediğiniz video kadar başarılı bir test ile karşılaşmayacaktık. Sonuç olarak bu videoda Galaxy Note 7 dondurma ve darbe testini başarıyla tamamladı.

Telefonlara yapılan dayanıklılık testleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Corning, Kolayca Çizilen Galaxy Note 7 Ekranı İçin ''Kol Bozuk'' Savunması Yaptı

Samsung Galaxy Note 7 Şarj Olurken Patladı, Görüntüleri İnternete Yayıldı

YORUMLAR