Samsung Galaxy Note 8, Çin'de Satamıyor

note 8

Samsung'un en güçlü amiral gemisi Galaxy Note 8 pek çok ülkede satışa sunuldu. Note 8'in satışa sunulmasıyla beraber dünya genelinde iyi satış rakamları yakalayan Samsung, en çok satış yapmayı düşündüğü Çin pazarından istediğini alamadı.

Özellikle geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 ile Çin pazarında bir hayli müşteri kaybeden Samsung, Çin'de marka değerini hala düzeltememiş gibi görünüyor. Note 8'in ön sipariş sayısı 20 bin civarındayken,  Apple'ın iPhone 8 telefonunun ön siparişi ise 4 milyon seviyesinde. Ayrıca Galaxy Note 8 ön siparişi vermek için ön ödeme istendiğinin, iPhone 8'de ise böyle bir ön ödemenin bulunmadığını belirteyim.

Çin halkının Note 8'den kaçmasının aslında bir tedbir olduğu ifade ediliyor. Note 7 faciasını tekrar yaşamak istemeyen Çinliler, şu anda en çok Apple'ı ve kendi ülkesinin önde gelen markalarını tercih ediyorlar.

Bunlara ek olarak Note 8'in satılmamasının bir diğer nedeni de yüksek fiyat etiketine sahip olması. Note 8 ile neredeyse aynı özelliklere sahip Xiaomi Mi Mix 2 500 dolar iken, Note 8 ise 1600 dolar bandında satılıyor. Fakat Samsung zaman içerisinde çeşitli kampanyalarla bu durumu düzeltir mi, hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR