Samsung Galaxy Note 8'de Donma Sorunu Ortaya Çıktı

Tanıtıldığı günden bu yana hakkında neredeyse kötü yorum duymadığımız Samsung Galaxy Note 8'in bugün itibarıyla bazı kullanıcılara sorun çıkardığı öğrenildi. Samsung’un resmi forumundaki pek çok Galaxy Note 8 kullanıcısı cihazın son günlerde donduğunu, takıldığını ifade ediyor.

Özellikle rehberde ve telefon görüşmesi sırasında görülen bu donma olayı, bazı kullanıcılar için de mesajlaşma uygulamalarında ortaya çıkmış durumda. Ortaya çıkan bu sorun sonucunda cihazın kendini açıp kapattığı ve şarjın büyük bir kısmının boşa gittiği belirtildi. Ayrıca Samsung şirketi tarafından bu konuya dair henüz bir açıklama gelmedi.

ABD ve Avrupa’daki Note 8’lerde görülmeye başlanan bu hatalar, henüz çözüme kavuşmadı. Çin veya Hindistan gibi çok sayıda Note 8 kullanıcısının olduğu bu bölgede ise henüz böyle bir sorun görülmüş değil. Ancak yabancı kaynaklara göre bu sorunun yazılımdan kaynaklandığı düşünülüyor. Yani şirket tarafından gelecek güncellemeler ile aşılacak olan donma, takılma sorunları mutlaka çözülecektir.

Ayrıca donma ve kasma gibi sorunların yurt dışında 1000 dolar, ülkemizde ise 5000 TL seviyesinde olan böyle bir amiral gemisi cihazda yaşanmaması gerekiyor. Eğer bu sorun daha da büyürse, yeni bir Galaxy Note faciası geliyor olabilir.

YORUMLAR