Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Söylentileri

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Söylentileri

Samsung Galaxy Note 7 modeli hem kullanıcılarına hem de üreticisine hüsran yaşatınca bir üst model Galaxy Note 8 ile ilgili dedikodular alevlendi. Teknoloji tarihine büyük bir üretim hatası olarak geçecek Note 7’den sonra gelecek olan Galaxy Note 8 için beklentiler biraz abartılıyor sanki.

Aslında aynı pazarlama taktiği Samsung Galaxy Note 7 içinde yapılmıştı. Telefonun özellikleri medyada ön plana çıkarılmış ve cihazın çıkışından aylarca önce tüketici bir pazarlama bombardımanına maruz kalmıştı. Şimdi aynı pazarlama stratejisi Samsung Galaxy Note 8 için yapılıyor. Samsung Electronics’in Galaxy Note 8 ile marka bilinirliğini kurtarmaya çalışacağı için bu konuda ateşli bir pazarlama ve viral reklam çalışması yapabileceğinin de sinyallerini veriyor.

Akıllı telefonlarla ilgili sızıntıların bir numaralı kaynağı Evan Blass, 2017’de gelecek olan yeni Galaxy Note serisi ürün bandı için de dedikodularına başladı.

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri Sızıyor

Dedikodulara göre Samsung Galaxy Note 8 ekran boyutları 5.7 ve 6.2 inç olan iki cihazla gelecek. “Daha büyük, daha iyi görünür” pazarlama taktiğine tüketicinin kolayca kanması muhtemel. Küçük olan modelinin Note 8 olarak adlandırılacağı kesen ancak daha iri olanın adı Galaxy Note 8+ olacak.

Söylentilere göre Samsung Galaxy Note 8 şimdiye kadar üretilen en müthiş cihaz olacak. Cihaz, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 6GB RAM,  4K ekran çözünürlüğü ile gelecek. Samsung Galaxy Note 8’in kullanacağı S-Pen aparatının da kullanıcıya artırılmış gerçeklik seçeneği sunabileceği de konuşuluyor. Samsung Galaxy Note 8 ses kalitesi olarak JBL teknolojisinden faydalanacak, bu da oldukça kaliteli ses vereceği anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Note 8 kullanıcılarına Google Now ve Siri benzeri yeni bir yapay zeka teknolojisi de sunacak. Dünyanın ilk optik parmak izi okuyucusuna sahip olacağını daha önce aktardığımız Note 8, Apple'ın cihazlarında yer alan Siri'yi geliştiren ekibi satın alarak kendi asistanını geliştirmeye başlamış, bu asistana Bixby ismini vermişti.

Sanal Asistan Bixby Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihini Engelliyor

Samsung Galaxy S8 Kişisel Asistanı Akılları Durduracak

YORUMLAR